За яких умов зберігатиметься дефіцит гривні - Найман


За яких умов зберігатиметься дефіцит гривні - Найман

В умовах жорсткої монетарної політики і високої (зростаючої) потреби Мінфіну в покритті бюджетного дефіциту шляхом розміщення ОВДП зберігатиметься дефіцит гривні.

Про це повідомив керуючий партнер Capital Times Ерік Найман на своїй сторінці в facebook.

НБУ підтримує зростання монетарних агрегатів на рівні менше зростання номінального ВВП в гривні, що призводить до скорочення монетизації економіки і хронічного дефіциту гривні”, – зазначив аналітик.

Що допомагає утримувати сильну гривню і стримувати інфляцію – хронічний дефіцит гривневих ресурсів.

За словами Наймана, вже на початку 2020 року вона знизиться до цільового показника НБУ 5%. Слідом за цим НБУ продовжить зниження облікової ставки з метою 8% (інфляція + 3%). І потім очікується зниження прибутковості гривневих ОВДП також до 8% або навіть нижче. Але це перспективи вже 2021-22 років.

Якщо гривневі ОВДП будуть давати 8% річних, тоді прибутковість доларових ОВДП може знизитися до 2-3%? А це вже рівні кредитів МВФ і деяких (найслабших) країн ЄС. Подібний прогноз на зараз виглядає фантастичним.

Картки для зберігання грошей

Тому Мінфіну України поки слід розраховувати на зниження прибутковості ОВДП у кінці 2020 року в кращому разі до 10-12%, а доларових ОВДП до 3,5-4%.

Попит на українські гривневі ОВДП збережеться – за умови, якщо різниця прибутковості доларових і гривневих ОВДП скоротиться до 6% (при різниці в інфляції між Україною та США в 3%).

Поточний рівень прибутковості доларових ОВДП вже досяг критичного рівня близько 4% річних, прибутковості нижче цього рівня будуть зумовлені не ринковими факторами, а існуванням обмежень НБУ на інвестиції за кордон.

Коли може знизитися прибутковість гривневих ОВДП – через два роки в кращому випадку до 8% річних (при інфляції 5% і CDS 1%), а в найбільш очікуваному до 10% (інфляція 5% і CDS 3%).

Депозитні ставки українських банків по гривні будуть залишатися трохи вище прибутковості ОВДП через хронічний дефіцит гривневої ліквідності. У банків буде скорочуватися депозитна база і, відповідно, не буде ресурсів для кредитування.

Умови для зростання економіки України темпом на 7-10% на рік:

  • реальні системні реформи;
  • кардинальне поліпшення інвестиційного клімату, що здатне прискорити економіку України за рахунок внутрішнього ресурсу (згадуємо про податкову амністію);
  • прямі іноземні інвестиції.

Заробляйте на ОВДП більше, отримавши бонус від сайту Мінфін.

Отримати бонус

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua