Сфери діяльності ТОП-50 прибуткових держпідприємств України (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сфери діяльності ТОП-50 прибуткових держпідприємств України (інфографіка)

Фондовий ринок
1340
Нині в Україні налічується близько 3,2 тис. державних підприємств. Для порівняння, в Польщі їх, за даними 2016 року, було трохи більше 300.
Аналітики з’ясували, в яких сферах працюють найприбутковіші держпідприємства України.
Про це йдеться на сайті youcontrol.com.ua
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оприлюднило перелік 50 державних компаній з найбільшим показником чистого прибутку за перше півріччя 2019 року. У ньому є багато гучних назв: “Укрзалізниця”, “Нафтогаз”, “Укрпошта”, “Енергоатом”, “Антонов”, аеропорт “Бориспіль”, декілька обленерго та інші.
Сфера діяльності найприбутковіших підприємств
Сфери діяльності ТОП-50 прибуткових держпідприємств України (інфографіка)
Як зазначає викладач Запорізького національного університету Костянтин Денисов: “У ТОП-50 є багато енергетичних і оборонних підприємств. Перші є природними монополістами, другі мають високий попит на свою продукцію з огляду на війну проти Росії та експортний потенціал української зброї”. Також, на думку експерта, своє місце в рейтингу зайняли і ті держпідприємства, що займаються виробництвом унікальної (ДП “Антонов”, поліграфкомбінат “Україна”) чи високотехнологічної продукції (КБ “Луч”)”.
Найуспішніші держпідприємства по регіонах
27 держпідприємств із ТОП-50 зареєстровані в Києві. Однак частина з них має різноманітну географію підрозділів. Серед них – “Енергоатом” (близько 20 підрозділів, зокрема потужні атомні станції у Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській областях), “Укрзалізниця” (майже 40 підрозділів), “Укрпошта” (близько 30 підрозділів). А от столичний “Укрспецекспорт” має представництва навіть у Пакистані, Китаї, Алжирі та в Єгипті.

Картки для зберігання грошей

Серед українських регіонів, окрім Києва, найуспішніші держпідприємства частіше від інших представляли Миколаївську та Харківську області.
Сфери діяльності ТОП-50 прибуткових держпідприємств України (інфографіка)
Більшість стабільно прибуткові та займаються експортом. 28 державних підприємств із ТОП-50 найприбутковіших потрапили до переліку за І півріччя 2019 року не випадково – це стабільний результат їхньої роботи. Всі вони протягом 2013-2018 років були прибутковими.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас