У Європейському інвестиційному банку розповіли про найбільші побоювання інвесторів


У Європейському інвестиційному банку розповіли про найбільші побоювання інвесторів

До кінця цього року Україна отримає 450 мільйонів євро для розвитку доріг. Приблизно один мільярд євро Україна отримає наступного року.

Як розповів віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіль Худак в інтерв’ю «НВ Бізнес», є ще безліч технічних, операційних деталей, котрі сильно впливають на втілення інвестиційних проектів.

Читайте також: Як бізнес-спільнота оцінює інвестклімат в Україні – опитування

«Глобальна ситуація така, що через всі ці програми Європейського центрального банку, Центрального банку США тощо, ліквідність висока, тобто грошей в світі дуже багато. Чого саме бракує — це хороших проектів, куди можна вкладати ці гроші, тому питання їх розробки в Україні — ключове. І ще є питання реалізації цих проектів, питання закупівель, і всієї бюрократії навколо документації проектів — ці процедури також потребують удосконалення», – зазначив Худак.

В Україні потрібно розвивати класичну інфраструктуру, але одночасно розвивати інноваційні сфери, які спрямовані на майбутнє — діджиталізація промисловості, роботизація тощо.

Однак інвестори побоюються вкладати кошти в Україну через ситуацію, яка склалася навколо «ПриватБанку».

«Для нас це один яскравий випадок, який стане тестом для Офісу президента і уряду в тому, наскільки вони серйозні щодо озвучених реформ. Я думаю, що дуже багато міжнародних інституцій дивляться на те, як питання навколо ПриватБанку будуть розвиватися, тому що це показник — чи є слова президента реальними намірами, чи лише декларацією… Ситуація з ПриватБанком лякає більше, ніж війна. На війну ми не можемо, на жаль, вплинути. Ситуація з ПриватБанком є індикатором для нас як для фінансової інституції», – зазначив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua