Гончарук пояснив, що наблизить "європейську інтеграцію у сфері енергобезпеки" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гончарук пояснив, що наблизить "європейську інтеграцію у сфері енергобезпеки"

Казна та Політика
286
Ухвалення закону про анбандлінг є передумовою для підготовки оператора газотранспортної системи до роботи за європейськими правилами.
Про це на брифінгу заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
“Ми повинні підготуватися… Група “Нафтогаз”, яка оперує нашою газотранспортною системою, має виділити різні напрямки: за європейськими правилами, транзит має управлятися окремо, видобування має відбуватися окремо, торгівля також повинна мати свою модель управління. Для цього до кінця року треба зробити багато дій. Кілька тижнів тому уряд підготував законопроект про анбандлінг, він був підтриманий у першому читанні. Це і є підготовка нашого оператора до роботи за європейськими правилами”, – розповів Гончарук.
“Ми дуже очікуємо, що на цьому тижні парламент остаточно ухвалить цей законопроєкт. Це відповідає інтересам України”, – відзначив Гончарук.
Прем’єр окремо підкреслив, що про приватизацію ГТС не йдеться.
“Це актив, який має залишитися у державній власності під її контролем. Жодні чутки чи маніпуляції на тему приватизації чи відчуження не відповідають дійсності”, – прокоментував Гончарук.
Разом з тим, ухвалення законопроєкту про анбандлінг забезпечить Україні сильну переговорну позицію у питанні продовження транзиту.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас