Дубілет розповів, як в уряді планують боротися з тіньовим обігом сигарет і алкоголю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дубілет розповів, як в уряді планують боротися з тіньовим обігом сигарет і алкоголю

Казна та Політика
832
Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що в уряді запустили проект, у рамках якого спробують знову зробити ринки сигарет та алкоголю “білими”.
Про це він сказав в інтерв’ю ЕП.
“Є така проблема, як тіньовий обіг підакцизних товарів, є такий поліграфкомбінат “Україна” – це підприємство випускає акцизні марки. За останні кілька років кількість замовлених марок зменшилася в два рази. Щось мені підказує, що це не пов’язано з тим, що українці стали менше пити або курити.
Це пов’язано з тим, що значна частина продукції “переїхала” в тінь. У силу різних причин. Є ж непрямі ознаки, за якими оцінюють реальний ВВП, незалежно від податкових надходжень. Якщо порівняти реальний обіг і той, який відображений у податковій, то ця різниця досягає мільярдів гривень.
Якщо вивести “на світло” хоча б половину тіньового ринку сигарет і алкоголю, то це принесе в бюджет додатково 5-10 млрд грн на рік. Але ще більш важливо, що українці будуть менше труїтися або навіть вмирати від неякісної продукції, розлитої незрозуміло де”, – сказав Дубілет.
За його словами, в уряді запустили проект, у рамках якого різними методами спробують знову зробити цей ринок “білим”.
Він підкреслив, що зараз до 50% алкоголю і 10% сигарет знаходяться в тіні.
“По-перше, думаємо оновити акцизну марку, щоб її було складніше підробити. По-друге, нам потрібно налагодити роботу з силовими органами, щоб вони працювали з тими магазинами, які торгують незаконної продукцією”, – пояснив міністр.
За словами Дубілета, “всі ці адреси, імена відомі, просто потрібна політична воля”.
“По-третє, обговорюємо можливість реалізації концепцію track and trace, тобто зробити так, щоб шлях підакцизної продукції можна було в електронній формі відстежити з моменту виробництва до моменту продажу”, – додав він.
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас