В ГТС України можуть закачати водень, якщо про новий транзитний контракт не домовляться - Вітренко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В ГТС України можуть закачати водень, якщо про новий транзитний контракт не домовляться - Вітренко

Енергетика
2422
У випадку, якщо РФ та Україна не домовляться про новий контракт на транзит російського газу через ГТС України, у ГТС можуть закачати водень – він буде використовуватись для збереження енергії, яку виробили з альтернативних джерел.
Про це в інтерв’ю “24 каналу” заявив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко.
“Є новітні технології, наприклад, водень, який використовується, як механізм збереження енергії. Водень може бути тією субстанцією, яка допомагатиме зберігати для подальшого використання енергію, яка генерується з відновлювальних джерел – вітру чи сонця – або енергію, яка генерується на АЕС. Зараз в Європі є різні експериментальні технології, коли ГТС використовується для зберігання та транспортування водню”, – сказав він.
За його словами, Україна працює над тим, щоб бути енергетичним мостом між різними країнами Європи.
“Щоб можна було, наприклад, транспортувати газ з Румунії, де є профіцит, у такі країни, як Словаччина, Польща або Молдова. Питання транспортування газу до Молдови, до речі, буде актуальним і цієї зими, оскільки Молдова теж залишиться без російського газу, якщо не буде транзиту. Всі ці можливості вивчаються, використання їх не є простим, але перспектива є”, – підкреслив Вітренко.
“З іншої точки зору, найближчим часом ми не зможемо отримувати від таких альтернативних шляхів використання ГТС такий же дохід, який отримуємо зараз, коли є транзит”, – додав він.
За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас