Хто і як часто перевіряє ФОПи


Хто і як часто перевіряє ФОПи

За 2019 рік ДФС було проведено 5 442 перевірки ФОПів щодо дотримання вимог податкового та іншого законодавства. Це всього 0,30% від загальної кількості ФОП. Перевіряти ФОП можуть не лише фіскали, а ще й інші органи.

Про це пише в своєму повідомленні opendatabot.

Хто і як часто перевіряє ФОПи:

 • Державна служба України з надзвичайних ситуацій – від початку 2018 року провела 24 тисячі перевірок ФОПів.

Картки для зберігання грошей

 • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів — 19 226 перевірок.
 • Державна служба України з питань праці – 2663 перевірки.

Кого і чому не можна перевіряти

Обмежує перевірки ФОПів досі чинний закон, прийнятий ще у 2012 році. 2 стаття цього закону містить перелік усіх, на кого поширюється його дія. Однак є винятки щодо підприємців, навіть захищених законом від більшості перевірок. Якщо виникають підозри, що за допомогою ФОПа відбуваються якісь оборудки або ухилення від оподаткування, то це є підставою для здійснення перевірки.

«Що менше перевірок, то легше вести бізнес. Адже кожна перевірка – це фактично репресії по відношенню до підприємця. Свого часу німецькі представники органів влади розповідали, що у Німеччині підприємця із обігом до 2 млн євро і з 10 найманими працівниками перевіряють раз на 75 років. Підприємець може працювати все життя без жодної перевірки. У них влада фокусується на зловживаннях, концентрованих у великому бізнесі. А мікробізнес не чіпають, тому що в усьому цивілізованому світі дрібних підприємців розглядають виключно як самозайнятих осіб. Адже це створення робочих місць, маленький, часто сімейний бізнес, який не розглядають із позиції наповнення бюджету», – коментує Сергій Доротич, голова ВГО «Союз захисту підприємництва».

Довідка Finance.ua

 • Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №1053-1 “Про внесення змін до закону “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.
 • З 1 жовтня цей закон дозволяє споживачеві отримати 100% вартості придбаних товарів, якщо продавець не видав чек або якщо чек в електронній формі не було передано контролюючим органам. Продавцеві загрожує суттєвий штраф.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua