Як здійснюється перерахунок виплат пенсіонерам, які працюють


Як здійснюється перерахунок виплат пенсіонерам, які працюють

Українським пенсіонерам, які працюють після виходу на пенсію, автоматично перераховують виплати.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Читайте також: ПФУ знизив показник середньої зарплати для нарахування пенсії

Порядок цього перерахунку затверджується частиною IV ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Коли і кому перерахують:
Щороку з 1 квітня Пенсійний фонд має проводити перерахунки пенсій автоматично без додаткового звернення. Виплати перераховують тим пенсіонерам, які на 1 березня набули право на проведення перерахунку пенсії з дорахуванням страхового стажу або страхового стажу і заробітку.

Друга пенсія з Приват24

Порядок перерахування:

• Для особи, що продовжувала працювати після призначення пенсії, перерахунок проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

• Для особи, що після призначення пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок проводиться не раніше ніж через два роки після призначення з урахуванням страхового стажу після її призначення та заробітної плати, з якої призначено пенсію.

• Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії (тобто 35 років страхового стажу для чоловіків, 30 років – для жінок), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Довідка Finance.ua:

  • У третьому кварталі 2019 року розмір середньої пенсії українців склав 3019 гривень.
  • За даними опитування компанії Research & Branding Group, повністю задовольнити потреби українського пенсіонера може пенсія розміром в 11041 грн.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua