Центробанк Канади замислився про створення власної цифрової валюти


Центробанк Канади замислився про створення власної цифрової валюти

Банк Канади розглядає можливість випуску власної цифрової валюти для боротьби з «прямою загрозою», яку несуть криптовалюти.

Як повідомляє The Logic, центробанк вже представив презентацію про ініціативу керівнику банку Стівену Полозу і раді директорів. У ній говориться, що спочатку монета може використовуватися нарівні з готівкою, а потім повністю замінить їх.

“Нам потрібно вводити інновації, щоб залишатися в грі”, – зазначили автори презентації.

Ініціатива має низку переваг і тільки один недолік, говориться в доповіді. Зокрема, цифрова валюта може становити ризики для «стабільного, недорогого фінансування банків (депозитів)».

Крім того, за допомогою нового активу буде набагато легше збирати інформацію про витрати канадців. Отримані дані також пропонується передавати поліції або податкової.

Цифрову валюту можна створити на базі токенів або облікового запису в банку. В ЦБ Канади відзначили, що використання банкнот в цілому застаріває, що створює проблеми для всієї банківської системи.

Якщо регулятор відмовиться від банкнот, це не позначиться на здатності банку проводити кредитно-грошову політику або виступати як кредитор. Тим не менш, автори презентації вважають, що цій здатності можуть загрожувати криптовалюти.

Проте рішення про випуск власної цифрової валюти центробанком ще не ухвалено остаточно, відзначили в ЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua