В Україні бідних громадян звільнять від податків: подробиці нової реформи


В Україні бідних громадян звільнять від податків: подробиці нової реформи

Уряд України має намір змінити спосіб розрахунку прожиткового мінімуму (ПМ). Його не тільки збільшать, але й переглянуть наповнення.

Зокрема, “мінімалку”, яку отримує сім’я з низькими доходами, можуть звільнити від податків. Про це повідомила народна депутатка від партії “Слуга народу” та голова Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова, передає UBR.

“Якщо чесно розраховувати ПМ, ми отримаємо цифру понад 4000 грн. Ми порахуємо соціальні зобов’язання перед незахищеними категоріями громадян. І це стане основою переформатування та завантаження соціальної системи, яка має допомогти адресно людині, яка цього потребує”, – заявила Третьякова.

Читайте також: Прожитковий мінімум у 2020 році зросте до 4,3 тис. грн – Президент

За її словами, сьогодні влада не може забезпечити в повному обсязі чесний прожитковий мінімум. Тому незабаром його відв’яжуть практично від усіх соціальних виплат. Але це не означає, що уріжуть допомогу тим, хто її реально потребує, запевняє депутатка. Така реформа має посприяти перерозподілу бюджетних коштів найбільш вразливим групам населення.

“ПМ і його економічне ядро полягають у тому, що якщо особа заробляє 4000 грн на місяць, то оподатковувати цю суму не має сенсу. Адже якщо брати ПДФО, військовий збір (в сумі 19,5%), ми маємо повернути громадянину гроші, щоб забезпечити його життя на мінімумі. Якщо ми зробимо прожитковий мінімум у вигляді неоподатковуваного прибутку на кожного члена родини, то ми побудуємо перший рівень соціального забезпечення, який базується на домогосподарстві”, – сказала Третьякова.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua