Система газопроводів потребує 10 мільярдів вкладень щорічно


Система газопроводів потребує 10 мільярдів вкладень щорічно

У оптимізацію надлишкових потужностей газорозподільної системи, треба вкладати 10 мільярдів гривень щорічно впродовж 5-7 років.

Про це Економічній правді повідомила РГК.

Як повідомляється, газорозподільна система була розрахована на споживання 120 млрд куб м газу. В 2018 році було спожито лише 32 млрд куб м. Обслуговування надлишкових потужностей відображається в тарифі споживача.

Для оптимізації системи, за розрахунками Регіональної газової компанії, необхідно вкладати 10 млрд грн щорічно впродовж 5-7 років.

“Зараз на інвестиції в газорозподільні мережі направляються амортизаційні відрахування в розмірі 350 млн. Їх обсяг залишається незмінним з 1997 року. Тільки якщо 22 роки тому це було 150 млн доларів, то зараз – менше 15 млн доларів”, – заявив на Українському газовому форумі директор Регіональної газової компанії Олег Ніконоров.

Якщо порівняти окремо взятого оператора газорозподільних систем з оператором систем розподілу, то виявиться, що інвестиції в електричні мережі в 10 разів більші за капітальні вкладення в аналогічну газову галузь.

За останні п’ять років кількість аварійних газопроводів збільшилась в 10 разів. Якщо в 2015 році довжина аварійних газопроводів складала 1,6 тис км, то в 2020-му – вона становитиме 14,9 тис. км.

Система розподільних газопроводів потерпає від недофінансування, і, якщо ситуація не зміниться, довжина аварійних газопроводів зростатиме в геометричній прогресії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua