Нацкомісія з тарифів звинувачує ДТЕК Ахметова в блокуванні імпорту електроенергії


Нацкомісія з тарифів звинувачує ДТЕК Ахметова в блокуванні імпорту електроенергії

Антимонопольний комітет порушив справу за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції та зловживання монопольним становищем “ДТЕК Західенерго” на ринку електричної енергії в рамках торговельної зони Бурштинського “енергоострова”.

Про це повідомляє прес-служба НКРЕКП.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, констатує, що протягом перших трьох місяців після впровадження нової моделі ринку електричної енергії зріс дефіцит пропозицій електричної енергії на ринках “на добу вперед” і на “внутрідобових”.

“За інформацією учасників ринку, окремі трейдери, що входять до складу вертикально інтегрованих компаній або причетних до їхньої господарської діяльності, використовуючи монопольне становище, своїми діями блокують можливість імпорту електроенергії з держав – сторін Енергетичного Співтовариства, зокрема з боку Словаччини”, – заявили в НКРЕКП.

Йдеться про діяльність компанії “ДТЕК Західенерго” і пов’язаних з нею трейдерів у торговельній зоні Бурштинського “енергоострова”.

“В результаті [такої діяльності] в період з липня по вересень 2019 року було викуплено потужності міждержавного перетину з української сторони, залишилися вільними потужності з боку Словаччини, а обсяги імпорту електроенергії в цю зону з боку Словаччини були незначними”, – йдеться в повідомленні регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua