Топ-20 компаній-оптовиків: більшість у столиці та причетні до офшорів - дослідження (таблиця)


Топ-20 компаній-оптовиків: більшість у столиці та причетні до офшорів - дослідження (таблиця)

Топ-20 компаній, які займаються оптовою торгівлею, мають різноманітні напрямки роботи – вони здебільшого працюють на міжнародних ринках, а половина має зв’язок з офшорами.

Про цесвідчать результати дослідження аналітиків YouControl.

“Із топ-20 компаній п’ять торгують паливом, чотири зерном, три мають КВЕД “Неспеціалізована оптова торгівля”, три продають тютюнові вироби, по дві ‒ метал та фармацевтичні товари і одна займається м’ясом”, – свідчать результати дослідження.

“Торгівля нафтопродуктами, аграрною продукцією, фармацевтикою та тютюновими виробами – це традиційно найбільш потужні та концентровані види оптової торгівлі в Україні. Не дивно, що компанії цього сектору завжди очолюють ренкінги за обсягом чистого доходу не лише в торговельному сегменті, а й загалом серед усіх компаній країни.

Більшість із них є складовими структури найбільших бізнес-груп. Вони виступають у ролі основних каналів передачі виручки від покупців готової продукції до первинних виробничих ланок власних вертикально-інтегрованих систем”, – пояснюють експерти YouControl.

Фактично перелічені у двадцятці компанії очолюють свої напрямки торгівлі, мають потужну ринкову частку. Але їхня фінансова стабільність відрізняється.

Три підприємства із першої двадцятки за виручкою мають показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – С, а чотири – D (дуже низький рівень). Однак більшість, 13 із 20 компаній, досить фінансово стійкі і мають позначки FinScore А та В.

“Серед компаній-оптовиків із топ-20 не так багато “старожилів”. Лише п’ять із них були засновані в 90-х роках. При цьому 8 працюють на ринку з 2000-х років, а ще 7 – взагалі з 2010 року”, – заявляють аналітики YouControl.

Найбільше підприємств із двадцятки зареєстровані в Києві, хоча розташування їхніх окремих представництв чи підрозділів при цьому можливе по всій країні. Загалом компанії-лідери мають реєстрацію:

 • Києва (13 підприємств);
 • Київської області (2 підприємства);
 • Волинської області (2 підприємства);
 • Дніпропетровської області (1 підприємство);
 • Миколаївської області (1 підприємство);
 • Одеської області (1 підприємство).

“Компанії-оптовики очікувано торгують не лише на внутрішньому ринку. Лише два представника топу не мають торгових відносин за кордоном. 17 підприємств із топ-20 експортують свої товари до інших країн, а 15 імпортують. Хоча обсяги такої торгівлі у різних компаній можуть відрізнятися в рази”, – йдеться в результатах дослідження.

Половина з цих компаній причетна до “офшорів” через власників чи бенефіціарів. “Улюбленою” їхньою низькоподатковою юрисдикцією став Кіпр – з ним пов’язані п’ять компаній, три – мають зв’язки зі Швейцарією, а дві – з Оманом.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua