Saudi Aramco визначилася, з яким пакетом акцій вийде на ІРО – Bloomberg


Saudi Aramco визначилася, з яким пакетом акцій вийде на ІРО – Bloomberg

Після декількох невдалих спроб первинне публічне розміщення компанії Saudi Aramco, яка видобуває 10% світових запасів сирої нафти, нарешті продовжилось.

Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Дорожче, ніж Microsoft, Apple і Amazon: названо вартість нафтового гіганта Saudi Aramco

Зазначається, що влада королівства зробить офіційне оголошення про ІРО наприкінці жовтня. Хоча деталі ще не були оприлюднені, люди, пов’язані з угодою, говорять, що близько 2% акцій Aramco можуть бути продані за ціною, яка оцінить компанію в 2 трлн.

«Aramo – найкращий нафтогазовий актив на планеті. Але є проблеми. Вартість капіталу в Саудівській Аравії є відносно високою, ціна на нафту є не такою, яку б ви хотіли. І є проблеми з прозорістю», – говорить Данило Оноріно, керуючий фондом Dogma Capital в Швейцарії, який інвестував в облігації Aramco.

Інвесторів також непокоїть корпоративне управління. ІРО не принесе незалежності від саудівської держави, яка ніколи не пропонувала продати більше 5% акцій компанії. Податкові платежі і дивіденди Aramo залишаться найбільшим джерелом державних доходів, а Саудівська Аравія є найважливішим членом картелю ОПЕК. З огляду на це, видання робить висновок, що політика нафтодобування, скоріше всього, залишиться політичним рішенням.

Варто зазначити, що саудівський нафтовий гігант може провести своє ІРО у два етапи – перше розміщення відбудеться на саудівській біржі цього року, друге, ймовірно, у Токіо 2020 або 2021 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua