"Нафтогаз" пропонує перекласти борги тепловиків на місцеві бюджети — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Нафтогаз" пропонує перекласти борги тепловиків на місцеві бюджети

Енергетика
274
“Нафтогаз” пропонує на законодавчому рівні передбачити механізм, за яким борги тепловиків погашатимуть із місцевих бюджетів.
Про це повідомив у Facebook голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.
“Вкрай важливо вирішити проблему тепловиків. Не секрет, що ці споживачі накопичують борги та не мають стимулів належним чином розраховуватися. Адже, згідно з законодавством, їх неможливо відключити. Як результат – маємо мільярдні розбаланси у операторів газорозподільчих мереж, а борг облгазів перед оператором ГТС вже сягнув 38 млрд грн. Ринок, на якому таке відбувається, не можна назвати європейським”, – зазначив він.
Щоб вирішити цю проблему, Нафтогаз згоден перейти до моделі, за якої пропонують списувати кошти з місцевого бюджету, якщо до завершення сезону тепловик не розрахувався за відібраний газ.
“Тоді буде стимул у муніципальних тепловиків розраховуватися, а у місцевої влади – контролювати комунальні підприємства. Такий механізм дозволить нам збалансувати стосунки з тепловиками та завершити впровадження європейських кодексів на ринку газу”, – додає Коболєв.

Довідка Finance.ua:

  • НАК «Нафтогаз України» склав список виробників тепла, які не виконують вимоги законодавства щодо мінімального рівня розрахунків для отримання газу.
  • Жителі кожної області можуть перевірити, чи не входить місцеве підприємство до їх числа.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас