У Держпраці розповіли про нові правила нарахування штрафів бізнесу


У Держпраці розповіли про нові правила нарахування штрафів бізнесу

Підприємців більше не штрафуватимуть за дрібні порушення трудового законодавства при першій перевірці.

Якщо порушення можна буде швидко усунути, то бізнес відбудеться лише приписом від інспектора з праці. Виняток становитимуть випадки, коли працівники не оформлені на підприємстві — таких одразу штрафуватимуть.

Такі нововведення містяться в постанові Кабміну №823 від 21 серпня 2019 року, якою регулюється процедура проведення інспекцій Держпраці. Документ опублікували, і за ним у вересні почалися перевірки.

Читайте також: В Держпраці пояснили, як працевлаштуватися особам передпенсійного віку

Чи стануть на підприємців виписувати менше штрафних санкцій, розповів голова Держслужби України з питань праці Роман Чернега.

“Наприклад, є перевірки за трудовими книжками, які вже зараз уряд планує перевести в електронний вигляд. Це саме стосується дрібних порушень з виплати заробітних плат, надання відпусток і т. д. Якщо протягом, наприклад, 10 днів роботодавець усуне таке дрібне порушення, то штрафу не буде. Раніше штрафували на кілька тисяч гривень. В першу чергу, такі послаблення спрямовані на те, щоб позбавити дрібний і середній бізнес від зайвих фінансових витрат», — говорить Чернега.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua