Коли запрацює єдиний рахунок для сплати податку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Коли запрацює єдиний рахунок для сплати податку

Казна та Політика
1816
4 жовтня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та законопроєкт №1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Про це повідомив Мінфін на своїй сторінці на Фейсбуці.
Законопроекти запроваджують єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з 1 січня 2021 року.
У чому суть єдиного рахунку
Через нього можна буде сплатити податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), єдиний соціальний внесок (ЄСВ), єдиний податок (ЄП), рентну плату, а також податковий борг за такими податками.
Де його не можна буде використовувати:
  • для сплати податку на додану вартість (ПДВ) та акцизного податку з пального та спирту, оскільки для їхньої сплати є дві інші, спеціальні системи електронного адміністрування;
  • для сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.
Щоб відкрити єдиний рахунок, платник податків зможе подати заявку до Податкової служби через свій електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний день після подання заявки. Припинити використання можна не раніше 1 січня наступного року.
Як функціонуватиме
Платник податків подає на виконання до банку, в якому він обслуговується, розрахунковий документ про переказ на єдиний рахунок відповідної суми.
Податкова служба формує необхідні реєстри, із зазначенням усієї потрібної інформації, зокрема платіжних реквізитів отримувачів коштів, та надсилає їх Казначейству.
Казначейство, виходячи з отриманих від ДПС реєстрів, розподіляє кошти платників податків між бюджетами та державними цільовими фондами. При цьому платник податків матиме змогу ознайомитись у своєму електронному кабінеті з реєстром, який ДПС сформувало по його платежах та надіслало Казначейству для розподілу, а також визначити напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ним коштів.
Які переваги єдиного рахунку:
  • Рахунок спростить процедуру сплати податків і зборів та єдиного соціального внеску.
  • Завдяки єдиному рахунку платники податків витрачатимуть менше часу на формування платіжних доручень.
  • Можна буде самостійно, в автоматичному режимі, визначати напрямок використання сум помилково або надміру сплачених ними коштів.
  • Для платників, які користуватимуться єдиним рахунком, обов’язок щодо сплати податків та зборів вважатиметься виконаним з моменту подання ними до банку, в якому вони обслуговуються, розрахункових документів про переказ на такий рахунок відповідних коштів.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас