Скільки має працювати українець, щоб купити смартфон (інфографіка)


Скільки має працювати українець, щоб купити смартфон (інфографіка)

Експерти вирішили порівняти дохід українців щодо можливості придбання смартфона. Для порівняння взяли не останні моделі iPhone, а “середньостатистичні” китайські продукти.

Так, експерти магазину електроніки Moyo брали до уваги смартфони, що коштують близько 200 доларів (5400 гривень).

При цьому середня зарплата в 2019 році становить 385 доларів (10 400 гривень) – це дані Державної служби статистики України та GfK Ukraine.

Таким чином вдалося підрахувати, що за одну зарплату українець може купити майже два смартфони (якщо бути точним – 1,9 смартфона). У компанії зазначили, що це найвищий результат за останні 6 років.

Як зазначається, річ не тільки в тому, що українці стали краще заробляти. Протягом 6 років в Україні з’явилося чимало нових китайських брендів, тому смартфони стали доступнішими і дешевшими. Наприклад, в 2013 році середня зарплата в доларовому еквіваленті становила 394 долари. При цьому середня ціна смартфона становила 241 долар. Тому тоді цей індекс становив 1,6 смартфона.

Менше смартфонів українці могли дозволити собі в 2015 році. Тоді середня зарплата становила 172 долари, а за смартфон потрібно було віддати 163 долари.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua