Державний фонд Норвегії продасть акції нафтогазових компаній на $6 млрд


Державний фонд Норвегії продасть акції нафтогазових компаній на $6 млрд

Державний пенсійний фонд Норвегії, найбільший фонд національного добробуту в світі, отримав дозвіл уряду на продаж акцій виробників нафти і газу на суму $5,9 млрд.

Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Україна вперше продала свої облігації через платформу Bloomberg

Таку пропозицію фонд виніс ще в 2017 році, і тоді вона шокувала ринки, відзначає агентство. Тоді пропонувалося розпродати папери на $40 млрд з метою зниження ризиків для Норвегії, пов’язаних з можливим падінням цін на нафту і природний газ.

В результаті обсяг був скоректований у бік зниження в рамках політичного компромісу, покликаного захистити найбільші нафтові компанії світу.

За даними на середину вересня, в портфелі фонду перебували акції 95 нафтогазових компаній, на них припадало 0,8% інвестицій. Уряд заявив, що фонд буде позбуватися від них «поступово з плином часу».

Загальна вартість активів норвезького держфонду на 2 жовтня перевищує $1,06 трлн. Йому належать 1,4% всіх акцій в світі, він володіє пакетами акцій більш ніж 9 тисяч компаній. Найзначнішу частку в портфелі займають акції Microsoft, Apple, Amazon, Nestle, Alphabet (власник Google) і Royal Dutch Shell.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua