У Кабміні створять робочі групи для боротьби з корупцією — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Кабміні створять робочі групи для боротьби з корупцією

Казна та Політика
225
Кабінет міністрів і представники громадських організацій створять робочі групи для боротьби з корупційними схемами в різних галузях.
Про це заявив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет під час конференції, присвяченої антикорупційним заходам.
“По кожному проекту ми зможемо сформувати спільну робочу групу, яка складатиметься з представників уряду та громадянського суспільства”, – сказав Дубілет.
Координатор урядово-громадської ініціативи Разом проти корупції Оксана Величко розповіла, що 110 громадських організацій описали 139 необхідних антикорупційних заходів у різних сферах.
“Галузеві корупційні схеми працюють у нас багато років, і ми спробували їх описати. Це зробили 110 громадських організацій, які подавали свої пропозиції галузевих експертів. Кожен антикорупційний захід має опис проблеми та рішення, кроки, які необхідно зробити, щоб подолати її. Запропоновані 139 коротких описів антикорупційних заходів не є вичерпними з точки зору кількості і рецептів рішень”, – сказала вона.
Вона навела приклад, що серед корупційних схем, які необхідно викорінити, є затягування різними органами влади та інститутами з прийняттям рішень, що змушує бізнес для вирішення питань звертатися до посередників.
“Наприклад, були скарги, що Державіаслужба затягує з розглядом питання про визначення допустимої висоти будинків навколо аеропортів, і будівельники змушені шукати людей, які допоможуть прискорити вирішення питання”, – сказала вона.
Величко підкреслила, що система попередження корупції у виконавчих органах влади може викорінити корупційні схеми. Вона додала, що для боротьби з галузевими корупційними схемами необхідні мобільні ефективні команди, які б включали в свій склад і державних службовців, і громадських діячів, і експертів.
“Суть нашої пропозиції, яку ми робимо Кабінету міністрів, в тому, що для боротьби з галузевими корупційними схемами необхідно створити проект команди, скласти план, призначити відповідальних з боку влади і з боку громадських організацій”, – сказала Величко.
Йдеться про боротьбу з корупцією в сферах оборони, юстиції, економіки, соціальної політики, культури, освіти, охорони здоров’я, енергетики, інфраструктури.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас