Аудитори знайшли порушення в 92% перевірених держзакупівель


Аудитори знайшли порушення в 92% перевірених держзакупівель

За рік Держаудитслужба здійснила 6200 перевірок, з яких в 92% випадках були виявлені порушення.

Про це повідомила глава служби Лідія Гаврилова на брифінгу, присвяченому підбиттю підсумків річниці впровадження електронного моніторингу в сфері закупівель.

Завдяки своєчасному виявленню Держаудитслужбою порушень, а також своєчасному реагуванню сумлінними замовниками на висновки служби за результатами моніторингу, вдалося запобігти витратам державних коштів за процедурами закупівель, які були проведені з порушенням законодавства, на суму понад 10,7 мільярда гривень.

“Тобто фактично завдяки роботі Держаудитслужби заощаджено кошти держави в сумі понад 10,7 мільярда гривень”, – сказала Гаврилова.

За її словами, за результатами проведеного моніторингу було складено 343 протоколи про адміністративне порушення законодавства про закупівлі, за якими винесено постанови про притягнення до адміністративної відповідальності осіб на суму 285,6 тисячі гривень.

“У співвідношенні кількості процедур, за якими були виявлені порушення, до кількості складених протоколів, – то воно є дійсно невисоким. Це пояснюється тим, що законодавство передбачило тільки дві підстави для складання таких протоколів, а саме – здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур і неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі”, – додала глава Держаудитслужби.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua