“Заокруглення” у чеку: Нацбанк пояснив, як це працюватиме (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

“Заокруглення” у чеку: Нацбанк пояснив, як це працюватиме (інфографіка)

Особисті фінанси
4894
Монети 1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з готівкового обігу з 01 жовтня 2019 року. Для полегшення готівкових розрахунків в Україні можуть застосовуватися правила заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари до сум, кратних 10 копійкам.
Про це повідомив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.
«Цей механізм є комфортним та не завдає незручності покупцям та продавцям. Досвід інших країн, які вводили подібні правила розрахунків, зокрема Угорщини та Чехії, свідчить про дотримання принципу справедливості при заокругленні», – зауважив він.
Заокруглення відбуватиметься наступним чином:
  • якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки, вона заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0;
  • якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок, вона заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0.
Якщо йдеться про безготівковий розрахунок, то заокруглення не відбуватиметься.
За словами Зайвенка, з часу запровадження вказаного механізму у липні 2018 року низка підприємств торгівлі та сфери послуг надають покупцям чеки із зазначенням суми до заокруглення та після заокруглення, інші – використовують власні бонусні програми лояльності (індивідуальні гаманці), куди зараховуються решта копійок у разі згоди покупця.
“Заокруглення” у чеку: Нацбанк пояснив, як це працюватиме (інфографіка)
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас