Мінфін анонсував здешевлення кредитів для сільгоспвиробників з 20% до 5%


Мінфін анонсував здешевлення кредитів для сільгоспвиробників з 20% до 5%

Під час запровадження ринку землі в Україні фінансова підтримка з боку уряду буде розрахована на малих і середніх фермерів, а також на індивідуальні господарства.

Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова під час зустрічі з аграріями.

Читайте також: Гончарук назвав дві умови для запуску ринку землі

За її словами, існує проект двох програм, які будуть можливі за час підготовки до реформи.

“Програма, що є в проекті державного бюджету, – це здешевлення кредитів для сільськогосподарських виробників. Ця програма існує і в 2019 році: програма здешевлення кредитів в АПК”, – заявила міністр.

“Ви можете піти в будь-який банк, який є учасником програми, і якщо ваші документи відповідають усім вимогам, то ви отримаєте дешевший кредит, тому що держава витратить власні кошти для того, щоб ви заплатили не 20% ставку, а менше 5%”, – додала Маркарова.

Однак в уряді усвідомлюють, що аграріїв турбує не лише розмір ставки за кредитом.

“Питання в стандартах, які застосовують банки, в заставі, яку з вас вимагають, в фінансовій звітності за останні 3 роки, якої у вас немає. Тому ми беремо найкращий світовий досвід Світового банку і працюємо над програмою, яка називається “часткова гарантія кредитування”, але фактично вона говорить про те, що держава працюватиме з усіма банками не тільки над здешевленням ставки, а й над тим, щоб надати додаткові гарантії. Ми розраховуємо, що ця програма запуститься раніше, ніж буде відкритий ринок землі, щоб у вас була можливість попрацювати з банками і станом на жовтень було розуміння, як ви можете отримати дешеві і довгострокові кредити за зрозумілою і прискореною процедурою”, – заявила Маркарова.

Міністр запевнила, що уряд буде підтримувати всі легально працюючі компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua