Латвійський PrivatBank оштрафований на 1 млн євро через проблеми з фінмоніторингом


Латвійський PrivatBank оштрафований на 1 млн євро через проблеми з фінмоніторингом

Рада латвійської Комісії ринку фінансів і капіталу 13 вересня прийняла рішення про накладення штрафу на AS “PrivatBank” в розмірі 1 019 319 євро за порушення закону про усунення легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансування і поширення тероризму (далі – NILLTFN).

На банк також поширюються деякі юридичні зобов’язання, включаючи подання до КРФК протягом певного часу плану дій щодо усунення виявлених порушень і недоліків та незалежну перевірку системи внутрішнього контролю, повідомляє прес-служба латвійського відомства.

КРФК провів виїзну перевірку PrivatBank, в ході якої виявив порушення, пов’язані з системою внутрішнього контролю, ризиками клієнтської бази і їх управлінням. Порушення вказують на серйозні недоліки в системі внутрішнього контролю банку ву виявленні відмивання “брудних грошей”, оскільки вони були виявлені в ключових елементах дослідження клієнтів і моніторингу транзакцій.

У PrivatBank не було системи внутрішнього контролю дотримання NILLTFN, сумірної з його операційними ризиками, які забезпечували б ефективне дотримання закону.

Зокрема, діяльність банку була неефективною, не забезпечувала реалізацію заходів щодо зниження ризику відмивання доходів, і деякі рішення були на користь окремих акціонерів банку.

Система внутрішнього контролю банку також не забезпечує безперервність належної перевірки клієнта протягом всього операційного періоду.

Крім того, латвійський ПриватБанк в ряді випадків не отримав документацію і не вжив достатніх заходів для перевірки походження коштів на рахунках клієнтів і фіксації результатів. Банк також не прийняв своєчасного рішення про припинення відносин з сумнівними клієнтами.

“З викладеного можна зробити висновок, що банк не зміг забезпечити ефективну роботу своєї системи внутрішнього контролю в зоні дії NILLTFN таким чином, щоб він відповідав вимогам нормативних актів. Водночас КРФК бере до відома виконану банком роботу з усунення виявлених порушень”, – йдеться в повідомленні.

Відповідно до рішення КРФК банк протягом певного часу повинен представити план заходів щодо виконання своїх юридичних зобов’язань та усунення виявлених порушень.

Крім того, незалежний аналіз адекватності та ефективності системи внутрішнього контролю банку повинен проводитися дипломованим аудитором або дипломованою бухгалтерською фірмою.

Сума штрафу, накладеного на PrivatBank, становить 90% від максимальної суми, зазначеної в законі, – 10% від загального річного обороту банку. Штраф, накладений на банк, сплачується до державного бюджету протягом одного місяця з дня набрання цим адміністративним актом чинності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua