Депутати проголосували за підвищення штрафів за несплату податків


Депутати проголосували за підвищення штрафів за несплату податків

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №1080, який декриміналізує фіктивне підприємництво та вносить зміни до покарання за несплату податків.

Відповідний проект закону підтримали 347 народних депутатів.

За несплату податків передбачаються наступні штрафи:

  • Умисна несплата податків, яка привела до ненадходження до бюджетів чи цільових фондів коштів у значних розмірах, карається штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів (раніше було від 1000 до 2000) або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.
  • Ті ж дії, які призвели до ненадходження до бюджетів чи цільових фондів коштів у великих розмірах, караються штрафом від 5000 до 7000 неоподатковуваних мінімумів (раніше було від 2000 до 3000) або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Декриміналізація фіктивного підприємництва

В КК стаття №205 за створення або придбання компаній для здійснення незаконної діяльності передбачала штраф від 500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів.

При вчинені таких дій повторно або якщо вони заподіяли велику матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, іншим юридичним особам або громадянам, то штраф збільшувався до діапазону в 3000-5000 неоподатковуваних мінімумів. В новому законопроекті цю статтю вилучили.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua