Оржель назвав цыну викупу оператора ГТС


Оржель назвав цыну викупу оператора ГТС

Ціна так званого викупу оператора ГТС (газотранспортна система) у НАК “Нафтогаз України” у межах анбандлінгу формується з чотирьох елементів. Два з них є ринковими, один мінімізується, один – нульова вартість.

Про це на брифінгу за підсумками засідання уряду розповів міністр енергетики і захисту довкілля Олексій Оржель.

Читайте також: Держава продала гідроелектростанцію на Миколаївщині за 107 млн грн

“Є декілька елементів вартості. Один з елементів вартості – це сама газотранспортна система, що не підлягає приватизації. Вона буде передана за нульовою вартістю, тобто це з одної державної власності в іншу державну власність”, – сказав Оржель, відповідаючи на питання про ціну викупу оператора ГТС.

З його слів, окремим питанням є вартість витратних матеріалів, необхідних для забезпечення функціонування ГТС. Оржель додав, що це – незначні суми.

“Окремо елемент власності – це новостворені основні фонди в рамках НАК “Нафтогаз”, і вони також оцінюються. Але ми мінімізуємо ці витрати, тому що це є транзакції в рамках бюджету, але для того, щоб не робити distortion (спотворення – ред.) в системі, ми намагаємось мінімізувати ці витрати”, – зазначив міністр.

“Важливим елементом, який має бути визначений на ринкових засадах, – це вартість газу – технічного газу в ГТС, а також вартість газу на наступний квартал, тому що ми хочемо безпосередньо з відкладеними платежами закласти можливість для Магістральних газопроводів України купляти газ на перший квартал, зважаючи на те, що потенційно може бути зупинка транспортування газу, і він має мати відповідні обсяги для того, щоб зробити реверсні поставки з наших газосховищ для споживачів України. Це є чотири елементи. Два з них є ринковими, один мінімізується, один – нульова вартість”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua