ФРС США готується влити $75 млрд у фінансову систему країни


ФРС США готується влити $75 млрд у фінансову систему країни

Федеральний резервний банк Нью-Йорка оголосив про плани влити ще $75 млрд у фінансову систему США, щоб зменшити тиск на фінансування на короткострокових ринках.

Читайте також: У США дефіцит бюджету досяг семирічного максимуму

Вартість грошей за операціями одноденного репо, в яких гроші беруться в борг під заставу казначейських облігацій, підвищилась до 10%.

Керівництво банку, яке проводить операції на ринку від імені американського центробанку, заявило, що різке зростання так званої ставки репо відображає «досить значний розрив між потребами у фінансуванні та фінансуванням» на ключовій частині грошового ринку США.

Різке підвищення ставки репо створило проблему для ФРС, коли чиновники зібрались у Вашингтоні, щоб прийняти рішення про грошово-кредитну політику, тому що останні дії підштовхнули базову процентну ставку ЦБ.

В результаті ефективна ставка федерального фінансування зросла до 2,25% – верхньої межі діапазону в 2-2,25%, встановленого ФРС. ФРБ Нью-Йорка заявив, що використовує спеціальні репо, щоб надати фінансовій системі до $75 млрд і повернути ефективну ставку в діапазон. Після цього ставка по репо впала майже до нуля.

Ці заходи свідчать про те, наскільки глибокими стали структурні проблеми на фінансових ринках США. У великих компаній Уолл-стріт часто не вистачає коштів, щоб задовольнити потребу в фондуванні на ринку, який намагається абсорбувати рекордні обсяги розміщення казначейських облігацій, необхідного, щоб покрити дефіцит бюджету США. Рішення, за словами фахівців зі стажем, полягає в тому, щоб ФРС продовжила здійснювати вливання ліквідності на регулярній основі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua