1312
Цифровізація паперових документів з працевлаштування: що пропонує уряд
— Особисті фінанси
Українська влада поступово зменшуватиме кількість паперових процесів у державних органах. Почати планують з галузі, на яку припадає велика частина паперового документообігу – кадрового (він же HR).
Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет в Facebook.
Читайте також: Які пенсії і зарплати українці отримуватимуть у 2020 році
“За моєю оцінкою, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 млн грн щорічно. А скільки марно витрачається часу і талантів – оцінити неможливо”, – заявив він.
Серед головних змін міністр пропонує:
Серед головних змін міністр пропонує:
- Заборону на подачу документів у паперовій формі для прийому на роботу або на конкурси. Для цього потрібно прищеплювати цифрову грамотність держслужбовцям. Також Дубілет розповів, що всі вже подають електронні декларації в НАЗК (Національне агентство з запобігання корупції), а ЕЦП (електронний цифровий підпис) всі держслужбовці теж мають.
- Позбавлення від зайвих паперів: копії дипломів, інформації про пов’язаних компаніях (для яких є реєстр), копії паспортів, автобіографія і багато іншого. Дубілет також пропонує скасувати трудові книжки, що позитивно оцінить бізнес.
- Переведення в цифровий формат всього обороту, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень, архівів.
- Спрощення логіки погоджень: блок-схеми, за якими документи “ходять” по кабінетах, спростять і скоротять в 3-4 рази.
- Створення єдиного реєстру держслужбовців. Зараз HR-інформація розосереджена по різних органах у різних форматах, а впровадження реєстру дозволить централізувати і комунікації, і багато інших HR-аспектів.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною