НКРЕКП планує триетапне збільшення тарифів на транспортування нафти


НКРЕКП планує триетапне збільшення тарифів на транспортування нафти

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП), на засіданні схвалила проект постанови про триетапне збільшення тарифів на транспортування нафти трубопроводами АТ “Укртранснафта” на НПЗ країни.

Читайте також: В НКРЕКП заявили про необхідність підвищення тарифів на світло для населения

Причинами збільшення тарифів є зміна методів порядку їх формування, відхід від субсидування внутрішніх тарифів за рахунок транзитних, зменшення кількості маршрутів транспортування з 18 до шести, а також очікуване зростання обсягів транспортування на Кременчуцький НПЗ.

Зростання тарифів на транспортування нафти позначиться на маржі постачальників і переробників нафти, але не вплине на вартість нафтопродуктів для кінцевого споживача через формування внутрішніх цін на паливо на підставі імпортного паритету.

У комісії прогнозують транспортування нафти “Укртранснафтою” на НПЗ України в 2019 році в обсязі 2,228 млн тонн, що на 12,9% більше, ніж у 2018 році.

П’ять з шести маршрутів відносяться до Кременчуцького ГПЗ (“Укртатнафта”), ще один – до НПК “Галичина”. У разі затвердження тарифів, вартість транспортування на Кременчуцький НПЗ через два роки залежно від маршруту зросте в 1,9-3,5 разу, на НПК “Галичина” – в 1,6 разу.

Проект рішення має пройти громадське обговорення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
Опитування
В Контексті Finance.ua