В Одесі та області вакансій стало більше, а зарплати підвищилися


В Одесі та області вакансій стало більше, а зарплати підвищилися

Зарплати жителів Одеси і області потихеньку зростають. Принаймні, про це свідчать останні дані соціально-економічного розвитку регіону, опубліковані Головним управлінням статистики в Одеській області.

Так, в липні 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року середня номінальна заробітна плата (вся нарахована сума без урахування податків) одного працівника зросла на 13,5%, а реальна – на 4,5%.

Змінюється на краще і ситуація на ринку праці: вакансій стало більше.

Середньомісячна зарплата в січні-липні склала 8913 грн, в той час як торік за цей же період – 8011 грн. Про те, що з початку поточного року ситуація на ринку праці в регіоні помітно покращилася, кажуть і в обласному центрі зайнятості.

“За сім місяців поточного року кількість вакансій в базі даних Одеського обласного центру зайнятості збільшилася майже на 2000. Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння Державної служби зайнятості, теж зросла і становить понад 17 700 осіб”, – розповіли в прес-службі відомства.

За даними центру зайнятості, серед найбільш затребуваних фахівців сьогодні – вчитель загальної середньої освіти, медсестра і водій.

“Також спостерігається попит на професії кухаря, бухгалтера, продавця продовольчих товарів, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування”, – кажуть у центрі, зазначаючи, що ці спеціальності можна отримати, навчаючись в Одеському центрі професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості.

За сім місяців 2019-го там освоїли нові спеціальності понад 5300 безробітних.

“Також є попит і на найпростіші професії: роботодавцям потрібні підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, вантажники”, – розповідають у центрі.

При цьому середній розмір зарплати у вакансіях, заявлених роботодавцями в Держслужбу зайнятості, зріс майже на 700 грн і становить тепер близько 6500 грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua