У найближче десятиліття зміни клімату обійдуться світу $1,8 трлн


У найближче десятиліття зміни клімату обійдуться світу $1,8 трлн

Міжнародній спільноті необхідно затратити $1,8 трлн в 2020-2030 роках для того, щоб пристосуватися до глобальних кліматичних змін.

Про це з посиланням на доповідь Глобальної комісії з адаптації (GCA) повідомляє The Standard.

“Ми останнє покоління, яке може змінити хід кліматичних змін, і ми перше покоління, якому потім доведеться мати справу з наслідками”, – цитує видання слова колишнього генсека ООН і глави Глобальної комісії Пан Ґі Муна при представленні доповіді в Пекіні. Він закликав президента США Дональда Трампа повернутися в Паризьку хартію щодо клімату.

У доповіді йдеться, що світу потрібно “інвестувати в масштабну діяльність з адаптації до умов, яких тепер уникнути неможливо”.

Водночас, йдеться в доповіді, пропоноване інвестування в кілька ключових сфер дозволить в кілька разів окупити витрати і принести прибуток в $7,1 трлн.

Доповідь перелічує ці сфери – системи раннього попередження, стійка до кліматичних змін інфраструктура, розвиток сільського господарства, поліпшення доступу до джерел прісної води і охорона мангрових лісів (вічнозелених лісів на морських узбережжях), які можуть служити захистом від штормових припливів і бути джерелом біорізноманіття.

Однак, стверджують автори, в разі бездіяльності до 2030 року зміни клімату призведуть до того, що ще понад 100 млн осіб в країнах, що розвиваються, опиняться за межею бідності.

До складу Глобальної комісії з адаптації, зокрема, входять головний виконавчий директор Світового банку Крісталіна Георгієва і засновник Microsoft Білл Гейтс.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua