Глобус Банк знизив процентні ставки за іпотечними кредитами


Глобус Банк знизив процентні ставки за іпотечними кредитами

Покращуємо умови кредитування для своїх Клієнтів.

Про це Катерина Личана, Начальник управління по роботі з партнерами Глобус Банку, розповіла виданню maanimo.com

Розвиток будівельної галузі є вкрай важливим у кризові періоди, оскільки 1 гривня, вкладена в будівництво, формує до 6 гривень ВВП країни. Активне зростання будівництва безпосередньо пов’язане з іпотечним кредитуванням. Розвиток іпотеки буде вигідним як для звичайної людини, яка отримує можливість купити власне житло, так і державі в цілому. Адже це і збільшення кількості робочих місць, і розвиток супутніх напрямків – виробництво будівельних матеріалів, розвиток інфраструктури, деревообробка, машинобудування, виробництво меблів, крім цього, з кожної гривні іпотечного кредиту держава отримує 11,5 гривень ВВП.

Тому розвиток іпотеки в поточній економічній ситуації — вкрай важлива ціль. Однак через високу вартість ресурсів, відсутність підтримки держави ічинної нормативної бази, згідно з якою неможливо використовувати заставу у вигляді майнових прав, іпотечне кредитування на первинному ринку стає для банків нерентабельним.

Якщо активне зростання іпотечного кредитування буде одним із ключових завдань міністерства фінансів і НБУ, будуть внесені всі необхідні зміни в нормативні документи, то значне зниження процентних ставок стане цілком реальним.

Одним з головних перешкод для розвитку іпотечного кредитування є чинні вимоги НБУ, згідно з якими банки за кредитами на купівлю нерухомості на первинному ринку зобов’язані забезпечити оцінку розміру кредитного ризику на рівні 13,5% від сформованого кредитного портфеля (Постанова № 351 від 30.06.2016г.) . Такий розмір резервування робить іпотечне кредитування для банків збитковим.

Перегляд чинної нормативної бази та віднесення «майнових прав» до «прийнятного» забезпечення зменшить навантаження на банки і зробить іпотечне кредитування більш вигідним для банківського сектора.

На розмір процентної ставки за іпотечними кредитами впливає вартість залучених коштів. Сьогодні залучити кошти на один день у НБУ коштує 19% річних, вартість депозитів від фізичних осіб на один рік – не менше 16% річних. Тому кредитувати нижче, ніж 20% річних, банкам невигідно. Ситуація може змінитися за умови зниження рівня інфляції і стабільного зростання економіки.

Банк «Глобус» працює виключно за Партнерськими програмами іпотечного кредитування з забудовниками. Ми кредитуємо фізичних осіб на покупку квартир тільки на первинному ринку в акредитованих об’єктах будівництва.

На початку 2019 року банк переглянув умови кредитування і знизив процентні ставки. Клієнт може оформити кредит на 3, 5 або 20 років. При цьому процентна ставка є фіксованою на весь термін дії кредитного договору.

Зараз банк активно працює за іпотечними програмами переважно із забудовниками Києва і Харкова. Умайбутньому ми плануємо розширити локації і створити спільні програми із забудовниками в інших регіонах, таких як Львів, Одеса і Дніпро.

На жаль, чинна нормативна база і високі процентні ставки не сприяють розвитку іпотечного кредитування. Потрібні серйозні зусилля з боку Уряду і НБУ, щоб цю ситуацію змінити.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Глобус
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua