Економічні можливості українців зросли через виплати перед виборами


Економічні можливості українців зросли через виплати перед виборами

Значення індексу економічних можливостей населення станом на кінець серпня 2019 року склало 109 пунктів і вже п’ятий місяць поспіль утримується на рівні понад 100.

Про це свідчить дослідження Центру Разумкова.

Як зазначив директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, значення індексу показало, що Україна вийшла на стійкий рівень в першому півріччі 2019 року.

“Важливу роль зіграв і парламентський марафон, і президентський, тому що в Україні це період значних додаткових виплат. Навіть офіційно номінальна заробітна плата за два місяці – червень і липень – зросла на 7%, а враховуючи, що в ці місяці фіксувалося зниження цін, реальна зарплата зросла майже на 10%”, – сказав він.

За даними дослідження, передвиборчі виплати (офіційні і неофіційні) населенню дозволили збільшити як споживчі витрати, так і поповнити заощадження за допомогою купівлі готівкової валюти (що, зазвичай, і є надійними заощадженнями).

На рівень економічних можливостей також вплинуло суттєве зміцнення гривні і значне сезонне зниження вартості продуктів харчування влітку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua