МВФ: обсяг захованих в офшорах коштів дорівнює 8% світового ВВП


МВФ: обсяг захованих в офшорах коштів дорівнює 8% світового ВВП

За умови зменшення корупції у світі на третину, уряди отримають 1 трильйон доларів.

Такою оцінкою поділився в.о. голови МВФ Девід Ліптон в статті, присвяченій темному боку світової економіки.

Читайте також: Зростання економіки України прискорилося (інфографіка)

Ліптон зазначив, що 7 трильйонів доларів приватних статків, що дорівнює 8 відсотків світового ВВП, заховано в офшорах, і велика частина цих коштів – надходження від злочинної діяльності

Корупція шкодить економічному розвиткові. Він відзначає, що серед країн з низьким доходом, частина бюджету, що йде на освіту та охорону здоров’я – на третину менше там, де більше корупція. Відповідно, ефективність державних соціальних витрат в таких країнах зменшується.

Новими викликами для правоохоронців та урядів в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму стали зловживання в сфері криптовалют, цифрових фінансових технологій та кіберзлочинність. Ліптон наводить приклад так званої “темної мережі”, де відбувається торгівля вкраденими документами, посвідченнями особи, зброєю та наркотиками.

В МВФ наголосили, що ефективним методом боротьби проти відмивання коштів та фінансування тероризму є неухильне впровадження відповідної економічної політики та дотримання верховенства права і закликали країни до постійної та копіткої роботи з покращення управління економікою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua