Шахраї в Європі вперше вкрали велику суму за допомогою штучного інтелекту


Шахраї в Європі вперше вкрали велику суму за допомогою штучного інтелекту

У березні 2019 року шахраї обманом змусили підлеглого британської компанії переказати їм 243 тис. доларів, використовуючи зімітований за допомогою штучного інтелекту голос його керівника.

Про це повідомляє Tjournal з посиланням на The Wall Street Journal.

Генеральний директор британської енергетичної фірми думав, що розмовляв по телефону зі своїм начальником, виконавчим директором німецької головної компанії. Бос попросив його терміново, протягом години, переказати 243 тис. доларів угорському постачальнику.

Директор британської фірми дізнався впізнав німецький акцент і тембр начальника голосу, тому виконав прохання. Але шахраї подзвонили ще двічі. Після переказу грошей хакери сказали, що німецька компанія відправила британській суму на відшкодування збитків. Втретє вони запросили другий платіж. Однак обіцяний переказ ще не прийшов, а дзвінок надійшов з австрійського номера. Тоді британець запідозрив недобре і не став платити ще раз.

Гроші пішли на рахунок угорського банку, потім були переведені в Мексику і далі розійшлися по різних місцях. Детективам не вдалося виявити жодного підозрюваного. Невідомо, чи використовували злочинці роботів, щоб згенерований голос міг самостійно реагувати на питання жертви.

Поліція і експерти з кібербезпеки ще в 2018 році передбачали, що злочинці почнуть використовувати ШІ для автоматизації кібератак. Рюдігер Кірш, експерт з шахрайства в Euler Hermes, зазначив, що ніколи не стикався з шахраями, які використовували б ШІ.

Інцидент став першим подібним зареєстрованим злочином у Європі, зазначив Філіп Аманн, глава безпеки в Європейському центрі кіберзлочинності. Він підкреслив, що хакери, швидше за все, почнуть частіше використовувати технологію, якщо вона дозволяє успішно скоювати злочини.

Кірш вважає, що шахраї використовували комерційну програму для генерації голосу. За допомогою подібного сервісу він записав власний голос і зазначив, що імітація звучала як справжня. Існує кілька компаній, що продають програми, що дозволяють швидко імітувати голос, зазначив Боббі Філар, директор компанії Endgame, що займається аналізом даних: “Вам не потрібен докторський ступінь з математики, щоб її використовувати”.

Хакери також могли склеїти уривки аудіозаписів для імітації голосу, але на це потрібні були б години аудіозаписів. Шахраї могли отримати доступ до публічних виступів директора німецької компанії. Філар вважає, що всі потрапляють в такі ситуації, коли випадково видають інформацію, яку потім шахраї можуть використовувати проти них.

Технології машинного навчання, за допомогою яких можна імітувати голоси, дозволяють набагато простіше скоювати кіберзлочини, вважає глава дослідницького центру ШІ і роботів в інституті ООН з питань злочинності та правосуддя Іраклі Берідзе. Він вивчає способи, що дозволяють розпізнавати фейкові відео. Берідзе вважає, що DeepFake-ролики стануть ще більш зручним інструментом для хакерів.

“Уявіть відео-дзвінок з голосом і виразом обличчя вашого начальника. У вас не виникло б жодних сумнівів”, – підкреслив Берідзе.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua