Юрій Моша: українські компанії виводять гроші за кордон. Причини і наслідки


Юрій Моша: українські компанії виводять гроші за кордон. Причини і наслідки

Українські компанії все частіше виводять свої бізнеси в інші країни. Є кілька факторів, які підштовхують українців до таких дій.

Менше податків. Тут варто згадати офшори. Якщо гроші приходять з-за кордону, то податків платити не треба. Тому багато українців, відкриваючи компанії-офшори, виводять гроші, щоб зменшувати свою податкову базу.

Для збереження грошей. Якщо податки були сплачені в Україні, то в іншу країну виводять вже чисті гроші – прибуток. Таким чином, всі фінанси зберігаються за кордоном – в надійному банку.

Захист власності. За допомогою офшорів є можливість заховати справжніх власників, бенефіціарів. І навіть правоохоронним органам дуже складно знайти справжній слід.

Працювати і заробляти гроші. Наприклад, IT-фахівці. Розробивши додаток в Україні, вони можуть заробити 10 тисяч доларів, а в США з таким же стартапом – в п’ять разів більше. Тому компанію відкривають для того, щоб легше було укласти угоду з замовниками. До американської компанії довіри буде набагато більше.

Я кажу про IT-сектор, оскільки це варіант, який зустрічається найчастіше. Також подібною схемою користуються і компанії в сфері онлайн-торгівлі, а також виробничі компанії, і ті, хто пов’язаний із закупівлею обладнання та перевезенням його в Україну.

Власник – за кордоном, співробітники – в Україні

Деякі бізнесмени, які відкрили бізнес за кордоном, живуть на дві країни, постійно приїжджаючи в Україну. А є ті, хто і не думає повертатися на батьківщину. Вони роблять ставки на закордонний бізнес.

Те, що власники живуть за кордоном, але частина співробітників перебуває в Україні – вже звичне явище. В мене така ж ситуація. Більшість співробітників перебувають в країнах колишнього СНД, а в Україні – особливо. Тому що в інших країнах люди вимагають більшої заробітної плати. Але варто підкреслити: фактично зарплату мої співробітники отримують від американської компанії.

Безподаткові варіанти бізнесу

Таких варіантів досить багато. Чомусь всі бояться слова «офшор». Але треба розуміти, що вони бувають різні. Є ті, які існують просто для виведення грошей.

Наприклад – офшори на островах. А є інші, наприклад, в США або Великобританії. Їх власники не платять податки цим країнам, але будь-який український банк може перевести гроші на такі компанії. Тому я не рекомендую відкривати острівні юрисдикції.

Є певні типи компаній, які потрапляють під офшор. Але цей статус вони можуть втратити, якщо на їхній рахунок надходять гроші з тієї країни, в якій вони зареєстровані.

Тому більшість наших клієнтів відкривають дві компанії в США. Одну для внутрішнього ринку, щоб заробляти. Другу – для того, щоб виводити гроші з-за кордону. Фінансова модель готується під кожен конкретний кейс.

Чи потрібна «завіса»?

Україна, звісно, втрачає багато від переходу бізнесу за кордон. В першу чергу – податки. І, ясна річ, доходи, тому що фінансові потоки рухаються за кордон. Це вже буденність сьогоднішнього часу і з цим тяжко боротися. Хіба що встановлювати фінансову «завісу» і не випускати гроші, як, наприклад, в Туркменії.

В основному український бізнес мігрує в США, країни Західної Європи, Великобританію, Німеччину. Багато хто довіряє і Східній Європі – відкривають компанії в Польщі, Чехії, Угорщини, країнах Балтики.

Тут все залежить від того, кого який ринок цікавить. Але разом з тим дуже велика кількість українських компаній все ще бояться виходити на закордонні ринки, хоча нічого страшного в цьому немає.

Влада інших країн зацікавлена, щоб приходили іноземні інвестиції – більше грошей і податків, тому йдуть назустріч українським підприємцям, в тому числі.

Юрій Моша, засновник міжнародної компанії «Другий паспорт»

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua