Вчені створили «робота-змію» для подолання наслідків інсульту


Вчені створили «робота-змію» для подолання наслідків інсульту

Спеціалісти Массачусетського технологічного інституту в США створили «робота-змію» розміром менше міліметра, аби запобігати смерті через аневризму та інсульт.

Про це повідомляє Naked Science.

Ниткоподібний робот здатний маневрувати в самих вузьких артеріях завдяки феромагнітним доменам і гідрогелю, які зменшують тертя у 10 разів. Він може як змія пересуватися судинними структурами в тілі та мозку людини.

Серцевина «змії» створена з нікель-титанового сплаву, який може згинатися, а потім повертатися до своєї природної формі.

Лікар може направляти робота у необхідному напрямку, його вже протестували на силіконовій копії кровоносних судин головного мозку з реалістичними згустками та аневризмами. Розробники розраховують, що завдяки цьому роботу можна буде швидко лікувати труднодоступні ділянки мозку.

За словами професора Сюаньхе Чжао, якщо гострий інсульт можна буде лікувати упродовж перших 90 хвилин після нападу, то шанси пацієнтів вижити значно зростуть.

На сьогодні лікарі використовують тонкий дріт, аби позбутися згустків крові — вони проводять його через ногу або пах, поки флюороскоп робить знімки, допомагаючи підвести провід до мозку. Потім або катетер доставляє ліки, які розріджують згусток, або пристрій витягує його.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua