Зростанню економіки на 40% в Україні завадить відсутність інвестицій, борги і криза - економіст


Зростанню економіки на 40% в Україні завадить відсутність інвестицій, борги і криза - економіст

Стійке зростання економіки України протягом 5 років буде неможливим через нестачу інвестицій, невигідні умови реструктуризації боргу і можливу світову фінансову кризу.

Таку думку висловив економіст Віктор Скаршевський в коментарі УНН.

Читайте також: Уряд запланував зростання економіки України на 40% за 5 років

“Зараз, без озвученого плану дій уряду, це більше схоже на побажання, без обґрунтування. Але вже зараз можна говорити, що 40% за 5 років – це мінімум 7% зростання в рік. І це виходить високий темп зростання протягом 5 років. Для того, щоб досягти таких темпів зростання, необхідно, щоб інвестиції становили 25-30% від ВВП, як показує досвід інших країн. В Україні цей показник становить 15-17%, тобто в два рази менше. Збільшити інвестиції в два рази нереально”, – зазначив Скаршевський.

За його словами, уряду необхідно не просто забезпечити короткострокове зростання економіки – цей тренд має бути довгостроковим і стійким. В умовах, коли всі міжнародні інституції прогнозують світову фінансову кризу, маленьку сировинну українську економіку очікує, скоріше, падіння.

При цьому він додав, що навіть в разі, якщо українська економіка і продемонструє небувале зростання в 7%, держава буде змушена розплачуватися за боргом, який був реструктуризований колишнім міністром фінансів Наталією Яресько, і додатково виплатити міжнародним кредиторам 10-12 млрд доларів протягом цих 5 років.

“Це зростання ще буде і каратися. Тому було б логічно, якби прем’єр-міністр, заявляючи про 40% зростання за 5 років, додав, що збирається робити з невигідною для України реструктуризацією зовнішнього боргу”, – додав економіст.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua