BMW представив найчорніший автомобіль у світі (фото)


BMW представив найчорніший автомобіль у світі (фото)

Концерн BMW представив крос-купе Х6 Vantablack. Автомобіль забарвлений пігментом, відомим як найчорніший у світі, який поглинає 99% світла.

Винахідники технології Vantablack британська компанія Surrey NanoSystems у співпраці з креативним агентством Levitation 29 покрили новий крос-купе BMW X6 пігментом Vantablack в спреї, відомим, як найчорніший у світі, повідомляє видання Dezeen.

Vantablack – це пігмент, що складається з мікроскопічних вуглецевих нанотрубок. Вуглецеві нанотрубки – це модифікація вуглецю, порожниста циліндрична структура діаметром від десятих до кількох десятків нанометрів. Такі трубки застосовують не тільки в оптиці, але і в мікроелектроніці, а також для створення надміцних ниток і композитних матеріалів. Вуглецеві нанотрубки в 5000 разів тонші за людську волосину. Vanta – це абревіатура з чотирьох слів англійською мовою – vertically aligned nanotube arrays (вертикально орієнтовані масиви нанотрубок) плюс black (чорний).

Завдяки цій технології на покритті автомобіля практично повністю відсутнє відбиття. Світло, потрапляючи на поверхню, повністю поглинається, а не відбивається, проникаючи між трубками. За рахунок того, що Vantablack поглинає 99% світла, людське око сприймає предмет, пофарбований цим пігментом, як дірку або порожнечу. Створюється враження, що такий колір автомобіля перетворює його з тривимірного на двомірний.

Цікаво, що ексклюзивні права на оригінальний пігмент Vantablack належать британсько-англійському скульптору Анішу Капуру.

Автомобіль буде вперше представлений на автосалоні у Франкфурті, який буде проходити з 12 по 22 вересня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua