"Брудне" золото: на світовому ринку з'явилися контрафактні злитки


"Брудне" золото: на світовому ринку з'явилися контрафактні злитки

На на світовому ринку за останні три роки, поки ростуть ціни на золото, з’явилися контрафактні злитки на суму не менше 50 млн доларів. Злитки продаються під виглядом виробів відомих золотопереробних компаній, повідомляє Reuters з посиланням на керівників банків, переробних підприємств та інших підприємств.

За словами джерел, виявлені злитки золота високої якості позначені фіктивними штампами найбільших швейцарських компаній з переробки цього металу.

Вже знайдено близько 1000 кілограмових злитків контрафактного золота. Однак це відносно невелика кількість, враховуючи, що заводи виробляють 2-2,5 млн таких виробів на рік. Однак якість контрафактної продукції дуже висока, в зв’язку з чим ще не одна тисяча підробок, які не змогли розпізнати, може бути в обігу.

Мова йде не про підроблене золото з домішкою більш дешевих металів, а саме про контрафактну продукцію: в даному випадку дорогоцінний метал має дуже високу якість. Такі злитки з фіктивними штампами відомих заводів виробляють для відмивання нелегально придбаних доходів і незаконної торгівлі золотом.

“Підроблені злитки зроблені дуже професійно. <…> Набагато більше все ще перебувають в обігу”, – заявив глава швейцарського заводу Valcambi Майкл Мезарік.

Картки для зберігання грошей

Джерела не мають точної інформації про походження злитків, однак вважають, що вони можуть мати походження з Китаю – найбільшого світового виробника та імпортера золота. Представники Шанхайської біржі золота, що регулює ринок цього металу в Китаї, заявили, що у них немає відомостей про можливе виробництво контрафакту в КНР або його транспортування, і вказали, що вся продукція проходить ретельну перевірку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua