У Зеленського вирішили скоротити кількість субсидій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Зеленського вирішили скоротити кількість субсидій

Казна та Політика
2424
В Україні планують ввести неоподатковуваний мінімум доходу домогосподарства, що дозволить звільнити частину українців від частини податків і зменшити кількість субсідіантів, а також інших одержувачів пільг.
Про це газеті «Вести» розповіли в партії «Слуга народу».
Депутат від президентської партії і кандидат на посаду голови парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Галина Третьякова зазначила, що за допомогою впровадження додаткового механізму оподаткування політики хочуть боротися з бідністю.
«Головна мета – повернути гроші в домогосподарства і тим самим відмовитися від існуючої моделі. Надаючи соціальні пільги в тому вигляді, в якому є зараз, ми провокуємо поділ домогосподарств. Люди йдуть на фіктивні розлучення і неофіційне працевлаштування заради субсидій. Нам потрібно це змінити. Це можна зробити шляхом впровадження неоподатковуваного мінімуму на доходи домогосподарств. Тобто щоб податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) стягувався з домогосподарства, а не з кожного його члена. Плюс встановити мінімальний неоподатковуваний бар’єр. Наприклад, дохід сім’ї з дітьми становить 20 тис. грн на місяць, і вони отримують субсидію від держави. Але якщо ввести неоподатковуваний дохід в сумі 8 тис. грн, то ми повернули б родині 19,5% податків і внесків, яких вистачило б на оплату комуналки. І їм не потрібно було бігати за субсидіями», – сказала вона.
Третьякова пояснила, що ідея полягає в тому, щоб залишати податок в сім’ї, а не перекручувати його через бюджет, повертаючи людям у вигляді субсидії. За її словами, подібна модель уже працює в Китаї.
Експерти впевнені, що впроваджувати подібну модель необхідно тільки з комплексною податковою реформою.
«Ідея хороша. Адже існуюча система вже давно стала неадекватною. Чого тільки вартий той факт, що мінімальна зарплата оподатковується? Це створює соціальну несправедливість», – сказав економіст Олексій Кущ.
Як відомо, на сьогоднішній день неоподатковуваний мінімум прибутку встановлено в розмірі 17 грн, також є неоподатковувана соціальна пільга (ПСП) в розмірі 961 грн – для осіб, чиї доходи становлять менше 3212 грн. З огляду на те, що з 2019 року мінімальна зарплата складає 4173 грн, то застосування цієї пільги можливе тільки для певних категорій населення, які мають право на збільшений розмір ПСП, а також співробітників, які працюють на неповну ставку.
Економіст Віктор Скаршевський зазначив, що не можна забувати про те, що ПДФО є одним з основних джерел наповнення держбюджету.
«У держбюджеті це близько 20%, а в місцевих бюджетах – 60%. Таким чином, якщо надати податкові відрахування всім домогосподарствам, це суттєво скоротить надходження від ПДФО. Такі рішення повинні розглядатися з різних боків: з боку збільшення споживання, підвищення рівня життя і зниження доходів бюджету. Потрібні детальні розрахунки», – підкреслив експерт.
Ще однією проблемою в Україні може стати тінізація економіки. За словами економіста Олексія Куща, дуже багато людей в Україні отримують мінімальну зарплату.
«Я зустрічав статистику, згідно з якою 90% директорів наших компаній показують мінімальну зарплату. Тому введення неоподатковуваного мінімуму може призвести до того, що збори прибуткового податку скоротяться дуже істотно. І рахунок вже буде йти на десятки, а то і сотні мільярдів гривень. Тому точковими законами проблему не вирішити. Потрібна комплексна програма», – пояснив він.
Експерт уточнив, що в першу чергу потрібно визначити рівень податкового навантаження, який буде стимулювати людей показувати реальний рівень доходів і виводити їх з тіні.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас