"Енергетичний міст" призведе до підвищення цін на електрику - Герус


"Енергетичний міст" призведе до підвищення цін на електрику - Герус

Проект “Енергетичний міст Україна-ЄС” не буде реалізований, оскільки передбачає виведення енергоблоку №2 Хмельницької АЕС з енергосистеми України та продаж електроенергії на Польщу через приватні структури.

Про це у Facebook повідомив представник Президента в уряді Андрій Герус.

“Цього «Енергетичного мосту» не буде. Якщо якийсь бізнес хоче продавати електроенергію у Європу, то не варто паразитувати на державних об’єктах, а варто спочатку збудувати новий об’єкт генераціі, а потім з нього експортувати електроенергію – саме у такій послідовності”, – сказав Герус.

Представник Президента нагадав, що на засіданні Кабінету Міністрів він звернув увагу на необхідність зупинення проекту.

“«Енергетичний міст» передбачає виведення атомного блоку №2 Хмельницької АЕС з енергосистеми України і переведення його роботи у енергосистему Польщі. Це запуск лінії електропередач Хмельницький – Жешув (Польща) та передача продажу електроенерії з блоку №2 ХАЕС в управління приватних структур”, – написав Герус.

На його думку, виведення з ОЕС України атомного блоку потужністю 1000 МВт збільшить дефіцит на внутрішньому ринку і призведе до додаткового зростання ціни електроенергії для українських споживачів.

Він закликав міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика скасувати свій наказ, “не обманювати урядовців та українців і не ставити вузькі приватні комерційні інтереси вище, аніж державні інтереси”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика Енергетика
Все, що ми знаємо про:АП
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua