В НБУ назвали три причини рекордного зміцнення гривні до долара


В НБУ назвали три причини рекордного зміцнення гривні до долара

Рекордне зміцнення курсу гривні до долара в Україні стало можливим завдяки збігу кількох факторів.

Член ради Національного банку України Василь Фурман зазначив, що вартість долара в Україні визначається ринком, оскільки НБУ проводить політику плаваючого обмінного курсу.

Один із факторів, що впливають на посилення курсу української гривні, – високий попит нерезидентів на українські облігації внутрішньої державної позики. Портфель нерезидентів зріс від 6 млрд грн на початку року до 80 млрд грн, повідомив він.

“Другий важливий фактор – ми маємо високі ціни на українські експортні товари, які ми експортуємо за кордон. Надходить валютна виручка. Я б додав такий фактор, як високий урожай цьогоріч. Він буде більше, ніж минулого, а торік був рекордний”, – підкреслив член ради НБУ.

Карти для зберігання грошей

Третій фактор – зміна політик центральних банків провідних країн світу.

“Якщо минулими роками вона була жорсткою, то зараз вони переходять до політики кількісного пом’якшення. Це означає, що Федеральна резервна система і Європейський центральний банк будуть відповідні суми коштів через різні механізми вливати в економіку. Частина цих коштів буде спрямовуватися в країни, що розвиваються, зокрема в Україну”, – пояснив Фурман.

Він також зазначив, що в окремі періоди Національний банк згладжує коливання курсу української гривні в той чи інший бік.

“Якщо брати останній період, коли гривня посилювалася, то Нацбанк викуповував надлишок долара для поповнення золотовалютних резервів. З початку року було викуплено з ринку близько 2,5 мільярдів доларів”, – продовжує фінансист.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua