Данилишин повідомив про зворотний бік медалі зростання курсу гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Данилишин повідомив про зворотний бік медалі зростання курсу гривні

Валюта
23026
З початку року гривня зміцнилася по відношенню до долара на 9,1%, і це найкращий результат серед усіх нацвалют світу. 1 серпня офіційний курс долара досяг рекордно низького за три роки значення – 25,02 грн.
Зміцнення гривні пов’язано з низкою причин:
  • Головна – різке збільшення обсягу куплених нерезидентами ОВДП.
З початку року портфель ОВДП виріс в 13 разів, а загальний обсяг інвестицій нерезидентів в ОВДП за станом на кінець липня досяг 3,6 млрд. доларів. Причому особливо високими темпами нерезиденти почали купувати ОВДП з літа.
Чи є зміцнення гривні серйозним приводом для побоювань або ж, навпаки, позитивним сигналом для економіки:
  • Зниження курсу долара веде до здешевлення імпортованих товарів. Відповідно, маємо позитивний фактор для зниження інфляції, що вже проявилося в червневій дефляції. З огляду на, що зниження інфляції є пріоритетною метою Нацбанку, можна стверджувати, що зміцнення гривні – це позитивний сигнал для економіки.

Найкращі картки для валютообміну

Зворотний бік медалі:
  • Дешевші в гривневому еквіваленті імпортні товари – це зниження податкових надходжень (імпортний ПДВ, акциз, мито).
  • Зниження курсу долара – це погіршення становища експортерів, адже їх доходи, виражені в нацвалюті, знизилися. А це, в свою чергу, веде до зменшення податкових надходжень від діяльності експортерів.
“Виходить, що зміцнення гривні – це і позитивне, і в той же час негативне явище для економіки. Серйозне зміцнення гривні істотно ускладнює виконання доходної частини бюджету. Наприклад, в червні держбюджет недорахувався 17,8% від запланованих надходжень. А сумарно за січень-липень план по доходах виконано лише на 96,4%”, – резюмуавав Богдан Данилишин.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас