Банкіри розповіли, коли подорожчає валюта


Банкіри розповіли, коли подорожчає валюта

Банкіри прогнозують девальвацію гривні до 26-27 UAH/USD до кінця поточного року, а поточне зміцнення нацвалюти пов’язують з підвищеним попитом нерезидентів на ОВДП і високим урожаєм зернових.

Про це вони повідомили Українським Новинам.

“Підвищений попит нерезидентів на гривневі ОВДП – один з чинників, завдяки якому ми спостерігали зміцнення курсу. Гривня буде зміцнюватися доти, поки продажі з боку нерезидентів створюють надлишкову пропозицію валюти на ринку. Але варто врахувати і сезонні фактори. Наприклад, експорт врожаю. Також варто відзначити, курс може «злетіти» швидше, ніж він до цього знижувався, щойно інтерес нерезидентів до ОВДП почне скорочуватися”, – повідомив Юрій Крохмаль, начальник відділу продажів казначейських продуктів ОТП Банку.

За його словами, традиційно, до кінця літа/початку осені на валютному ринку спостерігається сезонне збільшення попиту на валюту, і курс йде на підвищення.

“У цьому році додався фактор іноземних інвесторів, які активно купують гривневі ОВДП, через що очікуване зростання курсу долара може затриматися доти, поки на ринку присутня пропозиція валюти від нерезидентів. Зміни поточної ситуації варто очікувати після зниження продажів з боку нерезидентів і посилення сезонних чинників. Малоймовірно, що курс долара до кінця третього кварталу вийде за рамки 27,00”, – підсумував банкір.

У свою чергу аналітики Ідея Банку також підтвердили, що основною причиною зміцнення гривні протягом останніх кількох тижнів є активна купівля нерезидентами ОВДП.

“На зміцнення гривні також впливають хороший урожай і ціна на продукцію металургів. За нашими прогнозами, в серпні-вересні курс буде перебувати в межах 24,50-25,50 гривень за долар. Подальше зміцнення гривні ставить під загрозу виконання бюджету країни. До кінця року ми очікуємо курс на рівні 26-27 гривень за долар”, – прокоментували в Ідея Банку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua