Фонд гарантування має намір стягнути з власників збанкрутілих банків 80 мільярдів


Фонд гарантування має намір стягнути з власників збанкрутілих банків 80 мільярдів

З власників збанкрутілих фінустанов хочуть стягнути за боргами 80 млрд грн. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір стягнути з колишніх власників та пов’язаних осіб збанкрутілих банків недостачу активів для погашення вимог кредиторів цих фінустанов на 80 мільярдів гривень.

Про це заявила новопризначений директор-розпорядник фонду Світлана Рекрут. “На сьогодні сума пред’явлених вимог перевищує 80 мільярдів гривень, але поки що – жодного рішення суду на нашу користь немає”, – сказала Рекрут, зазначивши, що фонд продовжить судитися на території України і в іноземних юрисдикціях.

Також вона повідомила, що із цією метою фонд запропонує новому парламенту передбачити в законодавстві механізм досудового врегулювання боргу. “Тобто, або ми йдемо в суд і забираємо все майно, або колишній власник використовує інструмент погашення боргу, зберігаючи майно і залишки репутації”, – пояснила Рекрут.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінив наслідки пережитої банківської кризи для держави, великих вкладників і бізнесу в 190-200 мільярдів гривень.

З березня 2015 року в Україні діють зміни в законодавство, які передбачають стягнення недостачі активів збанкрутілого банку для погашення вимог його кредиторів з колишніх власників та пов’язаних осіб, винних у доведенні фінустанови до банкрутства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua