НБУ планує впровадити нові підходи до захисту приміщень банків


НБУ планує впровадити нові підходи до захисту приміщень банків

Національний банк України підготував проект змін до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні.

Про це повідомили в прес-службі Національного банку України у відповідь на інформаційний запит УНН.

“…з метою удосконалення вимог щодо організації захисту банків (в тому числі банкоматів) сьогодні опрацьовується проект змін до Правил з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10 лютого 2016 року №63. Цей проект змін буде розміщений для публічного обговорення та надання пропозицій на офіційному сайті Національного банку України”, – йдеться у відповіді.

Як зазначено, першочерговими завданнями НБУ як регулятора в сфері встановлення вимог, спрямованих на створення безпечних умов роботи з готівкою, є захист життя і здоров’я персоналу, який безпосередньо працює з цінностями. Це втілюється шляхом впровадження нормативно-правових актів Нацбанку і Державних стандартів України з цих питань.

“Разом з тим специфікою обслуговування населення банкоматами є те, що таке обслуговування здійснюється в автоматичному режимі, і таким чином виключається фактор небезпеки для життя і здоров’я працівників та клієнтів. Варто зазначити, що в переважній більшості випадків готівка, яка міститься в сейфі банкомату, застрахована, це, в свою чергу, мінімізує ризики майнових втрат її власника”, – зазначається у відповіді.

Крім того, сьогодні вимоги до безпеки банкоматів визначені Правилами з організації захисту приміщень банків в Україні, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 10 лютого 2016 року № 63.

Зазначеними правилами визначено, що в залежності від місця встановлення банкомату і обсягів цінностей в ньому, банк самостійно визначає:

  • клас опору до злому сейфу в банкоматі,
  • організацію охорони банкомату,
  • необхідність обладнання банкомату прихованими пастками (хімічної, сльозогінної дії тощо),
  • необхідність обладнання банкомату відеоспостереженням.

Ці норми розроблені з урахуванням сучасних світових практик і узгоджені з провідними банками і МВС України.

“Таким чином, нормативно-правовими актами Національного банку України повною мірою передбачені вимоги щодо організації охорони і безпеки банкоматів”, – йдеться у відповіді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua