SaaS-ринок України: 120 компаній та $550 млн інвестицій


SaaS-ринок України: 120 компаній та $550 млн інвестицій

Київ, 22 липня 2019 р.
120+ компаній
$550 млн інвестицій
4 тисячі спеціалістів

*UNIT.City, SaaS Nation та Center42 представили дослідження українського SaaS-ринку. Автори звіту нарахували понад 120 українських SaaS-компаній, що створюють онлайн-продукти по бізнес-моделі підписки. Також SaaS Nation окремо презентував онлайн-каталог українських SaaS-компаній.

Що це таке
SaaS (software as a service) – це модель надання ліцензії на програмне забезпечення за передплатою. Найчастіше, мова йде про хмарні рішення. Наприклад, такі як Google Docs.

Інвестиції
За даними Deloitte та асоціації UVCA, саме онлайн-сервіси та software-компанії залучають найбільше інвестицій серед всіх категорій стартапів в Україні. На момент складання звіту, в SaaS-компанії з українським корінням проінвестували $550 млн. $476 млн з них залучили 6 компаній. 51% всіх інвестицій належать Grammarly та GitLab.

Ринок
В українських SaaS-компаніях працює понад 4 тисячі людей. При цьому, 50% ринку складають компанії, в яких працює менше 30 співробітників.
Більшість компаній вибирають B2B сегмент ринку, хоча лідери ринку за залученими коштами (Grаmmarly та GitLab) виросли саме на B2C.
Більшість офісів українських SaaS-компаній знаходиться в Києві – майже 57%. В Одесі – 10,2%, а Дніпрі – 9%.

«Чому ми вирішили зробити це дослідження? В Україні бізнеси за моделлю SaaS зростають швидше за всіх, це ті компанії, які більше за інших цікаві інвесторам. Плюс це світовий тренд. Gartner прогнозує, що вже в цьому році обсяг глобального SaaS-ринку виросте до $95 млрд. Ринок в найближчі кілька років буде зростати на 20% в рік, – каже Макс Яковер, СЕО та керівний партнер UNIT.City, – Ми віримо в потенціал цих компаній до зростання та виходу на глобальні ринки. Певен, в Україні дуже скоро з’являться нові Grammarly».

Ознайомитися із дослідженням можна за посиланням.
Огляд підготовлено командами SaaS Nation, інноваційного парку UNIT.City та центру інновацій Center42. В основі дослідження – опитування топ-менеджерів українських SaaS-компаній, в якому взяли участь понад 70 представників бізнесу.
Партнерами проекту також виступили компанії SpinBackup, Reply, YouScan та Digital Future.

Про UNIT.City
UNIT.City – перший інноваційний парк в Україні. Місце, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій й креативних індустрій. Мета парку – стати центром інновацій та точкою входу в Україну для інвесторів, партнерів та нових технологій з усього світу. Місцем, де концентрація компаній, стартапів, окремих фахівців, дослідницьких лабораторій дає умови для того, щоб бізнеси в межах парку зростали швидше, ніж поза ним.

Резиденти UNIT.City отримують тут: зустрічі з інвесторами, консультації, доступ до акселеративних і менторських програм, можливості для створення прототипів продуктів у лабораторіях, налагоджену інфраструктуру для роботи і життя.

Головний інвестор – Василь Хмельницький, засновник інвестиційної групи UFuture.

Контакти для ЗМІ:
Ден Смирнов, менеджер з комунікацій UNIT.City
e-mail: ds@unit.city

Про SaaS Nation
Єдина конференція для SaaS-бізнесу в Україні. SaaS Nation – майданчик для знайомств, обміну ідеями, досвідом, знаннями між людьми, які вже будують продуктові компанії.

Про Center42
Перша в Україні агенція інновацій. Center42 – партнер по побудові стратегії інновацій, пошуку внутрішніх і зовнішніх інновацій в організаціях, а також інших проектів, пов’язаних зі стартапами, технологіями та інвестиціями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:Unit.city
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua