Мінрегіон змінить норми проектування ресторанів і кафе (інфографіка)


Мінрегіон змінить норми проектування ресторанів і кафе (інфографіка)

Мінрегіонбуд пропонує оновити класифікацію об’єктів харчування та встановити норми їх проектування відповідно до сучасних.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра регіонального, розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Сьогодні в Україні діє застаріла класифікація закладів харчування, впроваджена ще за радянських часів. У зв’язку зі стрімким розвитком ресторанного бізнесу та появою багатьох закладів різного формату, мінрегіон пропонує оновити їх класифікацію та норми будівництва (ДБН).

Чинні ДБН за таких умов не є дійсними і можуть призвести до порушень в облаштуванні приміщень, проведенні комунікацій, дотриманні санітарних вимог, що відобразиться на безпеці, якості приготування страв і здоров’ї відвідувачів.

Лев Парцхаладзе вказав, що вважає за необхідне оновити ДБН щодо закладів харчування і повністю переглянути всю існуючу типологію закладів харчування, осучаснити її та визначити вимоги до правильного влаштування.

“Сьогодні у чинних нормах ДБН щодо закладів харчування містяться лише деякі їх різновиди. Проте зовсім не визначені такі сучасні заклади як фаст-фуд, вулична їжа (стрітфуд), фудкорти, лаундж-бари, бургерні, кондитерські, паби, суші-, детокс-, спорт- та smoky-бари та інші”, – пише заступник міністра.

Крім цього, в діючих нормах не врегульовано питання можливої зміни/ перекваліфікації одного різновиду закладу в інший. Це також створює складнощі та може провокувати порушення в облаштуванні нових приміщень.

Мінрегіон розробить нові актуальні норми, які врегулюють всі проблемні питання, що сьогодні виникають у рестораторів при створенні того чи іншого закладу, і будуть максимально зрозумілими та орієнтованими на відвідувачів, їх безпеку і комфорт. Тому зараз міністерство працює над оновленням норм командою – з експертами і фахівцями будівництва, а також і самими рестораторами та громадськістю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінрегіонбуд
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua