Данилишин прокоментував, як відставка Лагард вплине на співпрацю України і МВФ


Данилишин прокоментував, як відставка Лагард вплине на співпрацю України і МВФ

Економічну політику України не можуть формувати тільки імпортери, фінансові посередники та інвестиційні банкіри – мають враховуватись й інтереси національних виробників. Тому Україні важливо за будь-яких умов продовжити співпрацю із МВФ.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Ради Національного банку Богдан Данилишин.

Читайте також: Глава МВФ Крістін Лагард йде у відставку

“Україна в нинішній ситуації не може відмовитися від співпраці з МВФ. Для обгрунтування цього пропоную просто зайти на сайт Міністерства фінансів і подивитися дані щодо майбутніх погашень за державним зовнішнім боргом нашої країни. Побачені цифри і реальна оцінка можливих джерел погашення боргу і відсотків по ньому не залишають сумнівів у необхідності продовження співпраці з Фондом”, – вказав голова Ради Національного банку.

У МВФ діє стандартна система ухвалення рішення щодо співпраці з країнами.

“З моєї точки зору, відставка Лагард не позначиться, тому що діяльність МВФ, процедури підготовки документів, моніторингу та оцінки не перебувають у залежності від персони керівника Фонду. Рішення приймаються відповідно до затвердженої процедури” – прокоментував Данилишин.

Рішення про надання кредитів країнам приймає колегіальний орган – Рада директорів МВФ. Тобто, персоналізувати проблему співпраці України і МВФ не варто.

Міжнародний валютний фонд може висунути стандартні вимоги для узгодження нової програми: мінімальний дефіцит державного бюджету, продовження структурних реформ, приватизація ряду державних компаній, продаж землі сільгосппризначення.

Крім того, відомо, що валюний фонд надає країнам-позичальникам кредити за умови проведення ними антиінфляційної та антикорупційної політики.

Довідка Finance.ua:

  • Саміт ЄС 2 липня висунув кандидатуру Крістін Лагард на пост глави Європейського Центрального Банку. У зв’язку з цим вона того ж дня оголосила, що тимчасово припиняє виконувати обов’язки директора-розпорядника МВФ.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МВФ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua